Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Uczniowie SP 1 i SP 12 oraz II LO dominowali w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu i olimpiady historycznej  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” .  Eliminacje wojewódzkie odbyły się w kwietniu 2016r. w Łodzi. Przystąpiło do niego 13 uczniów szkół podstawowych, 21 gimnazjalistów i 17 uczniów szkół ponadpodstawowych.

 Zdjęcie laureatów

Tematyka konkursu obejmowała historię Polski i historię powszechną oraz dzieje oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego, topografii i heraldyki.

Uczniowie tomaszowskich szkół zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i uzyskali tytuły laureatów oraz finalistów.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobył M. Tomalski z SP 12 (opiekun J. Wawrzeńczuk), drugie miejsce zajęła D. Hajkowska z SP 1 (opiekun J. Piotrowska). Uczniowie uzyskali tytuł laureata i będą reprezentować województwo łódzkie w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie na początku czerwca 2016r.

W kategorii szkół podstawowych tytuł finalisty otrzymali: M. Tatar z SP 12 (opiekun
J. Wawrzeńczuk), J. Cichowski z SP 1 (opiekun J. Piotrowska), W. Dudina z Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Tomek (opiekun M. Błaszczyk), M. Grzybowski
oraz A. Królik z SP 10 (opiekun A. Sawicka).

W kategorii szkół gimnazjalnych laureatami zostali: M. Cichoń z Gimnazjum Tomasz (opiekun M. Błaszczyk), A. Żurner z Gimnazjum nr 3 (opiekun E. Pietrzykowska), A. Ruszczyszyn oraz K. Cieśliczka z Gimnazjum nr 6 (opiekun E.Rosół), P.Koch i A.Węgliński z  Gimnazjum nr 7 (opiekun M. Śledzińska),  M. Zięba z Zespołu Szkół nr 8 (opiekun P. Zakaszewski). Tytuł finalisty uzyskali: M. Biniek z Gimnazjum nr 7 (opiekun M. Śledzińska) oraz F. Pęczek z Zespołu Szkół nr 8 (opiekun P. Zakaszewski).

 Nasze województwo na etapie centralnym reprezentować będą także zwycięzcy olimpiady – uczniowie II LO - Filip Kościsty oraz Jakub Smólski przygotowani przez nauczyciela historii M. Błaszczyka.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w następnym etapie.

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij