Najlepsi w kręgielni

W kręgielni miejskiej przy ul. Strzeleckiej   odbył się IX Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników i Emerytów Oświaty pod patronatem starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego i prezydenta miasta Marcina Witko.

Zdjęcie z mistrzostw

Każdy z zawodników wykonywał 40 rzutów do pełnych.  W kategorii  seniorek (do 60 lat) wygrała  Stanisława Bogacka  – 156 pkt.  przed  Ewą  Cyniak – 136 pkt. (obie ZS  4). Wśród seniorów (do 60 lat)  zwyciężył Wojciech Bogacki  (ZS  4) – 198 pkt. wyprzedzając Michała Pietrzyka (ZSP 3) – 180 pkt.  W  grupie starszych seniorów wygrał Grzegorz Wągrodzki (OTKKF ZNP)  – 234   pkt. przed Grzegorzem Andryszkiem – 176 pkt. i Grzegorzem Reszką – 122 pkt. (obaj ZSP 3).

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce i puchar  starosty tomaszowskiego wywalczyła reprezentacja  ZS nr 4 w składzie  Stanisława Bogacka, Wojciech Bogacki i Ewa Cyniak uzyskując 490 pkt. Drugie miejsce i puchar  prezydenta miasta  przypadł drużynie ZSP 3 – 478 pkt. Trzecia  lokata  dla ekipy OTKKF ZNP  – 446  pkt.

Najstarszym uczestnikiem był 72-letni Marek Hendzelewski (OTKKF ZNP). Najlepszym w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej wręczono medale, dyplomy i upominki ufundowane przez  Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP. Zawody zorganizowało  Ognisko TKKF ZNP i ZOP ZNP przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta . Głównym organizatorem turnieju był prezes Zarządu  Ogniska Antoni Smolarek przy pomocy wiceprezesa Tomasza Bąka, Michała  Rogulskiego i Dagmary Reszki.