Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dziewczęta z SP 10 wicemistrzyniami województwa łódzkiego w piłce siatkowej

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków zdobyły srebrny medal podczas wojewódzkiego finału zawodów w piłce siatkowej dziewcząt, które odbyły się 18 lutego w Łodzi. Rywalizowało w nim sześć zespołów (w czwórkach) podzielonych na dwie grupy.

siatkówka czwórki SP 10 wicemistrzynie województwa

Dziewczęta z „Dziesiątki” w pierwszym meczu w swojej grupie pokonały drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego 2:1, następnie zwyciężyły 2:0 w setach zespół z  Rawy Mazowieckiej i wygrały swoją grupę, awansując do wielkiego finału. Tam niestety przegrały z najlepszą drużyną turnieju ‒ SP 1 w Łasku, zapewniając sobie jednak srebrny medal.

Wcześniej, 12 lutego, siatkarki z SP 10 wygrały półfinał zawodów wojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze). Rywalizując na własnym boisku, pokonały zespoły SP z Opoczna, SP z Koluszek, SP z Sulejowa, wygrywając 2:0 w setach wszystkie spotkania (grano systemem każdy z każdym).

Brawa dla zespołu, który wystąpił w składzie: Oliwia Pilecka, Jowita Brzezińska, Natalia Kaczmarek, Sandra Ziułkowska, Amelia Kwaśniczko, Agata Bożyk, Julia Stroińska, Martyna Migała. Dodatkowo w półfinałach zawodów wojewódzkich zagrała Daria Stawiana. Opiekunem siatkarek był Dariusz Rogulski, zaś trenerem jest Krzysztof Filipowicz.