Kolejne medale tomaszowskich wrotkarzy szybkich

Karolina Bosiek czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium w  TMP we wrotkarstwie szybkim rozgrywanych od  10 -12. 06.2016r. w Słomczynie. Indywidualnie na dystansach 1000m , 5000m na eliminację i 3000m na punkty oraz drużynowo z  Karoliną Gąsecka i Natalią Jabrzyk w sztafecie amerykańskiej Juniorek B. Zawodnicy IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki w pięciu kategoriach wiekowych  zdobyli łącznie 14 medali indywidualnie i 5 medali w sztafetach amerykańskich w kat. Juniorów C dz, i chł. w Kadetkach  oraz w kat. Juniorek  i Juniorów B.

Zdjęcie uczestników mistrzostw

W niedzielę  wrotkarze szybcy zakończyli  trzy dniowe starty w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie rozgrywanych 10-12.06.2016r. Nasi zawodnicy  zdobyli  14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach. 3 medale złote zdobyła Juniorka B -Bosiek Karolina na 1000m 5000m na eliminacje i 3000m na punkty. 2 medale: brąz na 300m i srebro na 500m zdobył Junior C Jakub Nowak, 1 srebrny medal na 3000m na punkty zdobyła Juniorka B Karolina Gąsecka i 1 brązowy medal na 10000m  Junior B Damian Żurek. W sztafecie amerykańskiej na dystansie 3000m: złoty medal zdobyły  Juniorki .B-  Bosiek; Gąsecka, Jabrzyk srebrny medal  Juniorzy .B-Grzybek, Piotrowski ,Żurek (sztafeta na metę dotarła pierwsza ale za kolizje na zmianie zdegradowana została przez sędziów na drugie miejsce)
srebrny medal zdobyły  Juniorki C- Adamowicz Brajtkrojc ,Pecyna i Juniorzy  C- Balcerczyk, Ciesielski , Nowak; Brązowy medal zdobyły  Kadetek- Kopacz, Świnoga, Tejchman a Kadeci uplasowali się na 4 miejscu.
7 medali zdobyli  Juniorzy  D. Kacper Abratkiewicz -2 złote medale na 2 rundy i 500m;srebro na 1000m;brąz na 1500m;Szymon Wojtakowski -złoto na 1000m ;srebro na 1500m i brąz na 500m.

W zawodach startowała 40 zawodników reprezentujących dwa kluby łyżwiarskie IUKS ,,Dziewiątka”  i KS ,,Pilica” Tomaszów Mazowiecki, którzy  w startach młodzików i kadetów zdobywali poza medalami  punktowane miejsca  w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży, poprawiając swoje rekordy życiowe i dzielnie rywalizując z zawodnikami z klubów wrotkarskich w Polsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników.

To była ostatnia impreza mistrzowska w tym sezonie. W najbliższy piątek i sobotę w Tomaszowie Maz odbędą się zawody wrotkarskie  z cyklu Grand Prix Tomaszowa Mazowieckiego Super talent 2016.W 17.06.o godz. 17.00 odbędą się starty na wrotkach krótkich, a w sobotę od godz. 9.00 ścigać się zawodnicy na rolkach długich. Zapraszamy  szczególnie w  piątek dzieci jeżdżące na rolkach od 4 do 13 lat  do startów na torze wrotkarskim przy ul. Strzeleckiej 24/26.Do wygrania medale , dyplomy i drobne nagrody.