Lechia wygrywa w Spale

Wyjazdowy mecz Lechii przeciwko SMS PZPS Spała II można nazwać sprawdzianem formy, w jakiej obecnie znajdują się siatkarze tomaszowskiej drużyny. Sprawdzian ten zdali, choć nie bez kłopotów. Ostatecznie Lechia wróciła do Tomaszowa Mazowieckiego ze zwycięstwem 3:1.

Spała

W wyjściowej szóstce Lechii zagrali: Bartłomiej Neroj, Wiktor Musiał, Michał Cymerman, Maciej Janikowski, Jakub Guz, Michał Mysera, Rafał Obermeler. W SMS'ie natomiast: Jakub Szymański, Damian Domagała, Szymon Jezierski, Norbert Huber, Kamil Szymura, Sebastian Adamczyk, Artur Sługocki.

Lechia weszła w mecz na "sztywnych nogach". Wypracowaną przewagę po udanej akcji traciła między innymi poprzez błędy w polu zagrywki. Przez większość seta trwała walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce gospodarze wypracowali przewagę, której nie oddali do końca seta. Po tej części meczu SMS wygrał 25:20.

W secie drugim, w Lechii Jakuba Guza zastąpił Patryk Laskowski. Lechia zaczęła skutecznie odrzucać rywali od siatki dobrą zagrywką. Funkcjonował blok punktowy i atak skrzydłami Janikowskiego i Musiała. Mimo że od stanu 18:11 dla Lechii, gospodarze zaczęli odrabiać mozolnie starty, to nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym secie. Ataki ze środka kończył Rafał Obermeler, a całego seta mocnym atakiem ze skrzydła Wiktor Musiał. Lechia wygrała 25:19.

Przez niemal cały set 3 trwała dramatyczna walka punkt za punkt. Oprócz czystych siatkarskich akcji, długich i dramatycznych wymian pojawiła się gra błędów, niejednokrotnie niewymuszonych po obu stronach. Kluczem do sukcesu okazał się czas wzięty przez trenera Tomasza Migałę przy stanie 23:22 dla Lechii. Ten manewr wybił gospodarzy z rytmu. Dekoncentracja gospodarzy i na tablicy widniał wynik: Lechia 25:22 SMS.

Przy dobrej zagrywce Bartłomieja Neroja Lechia pewnie weszła w set nr 4 prowadząc 3:1. Jednak przewaga szybko stopniała i to SMS wyszedł na pierwsze, pewne trzypunktowe prowadzenie w tym meczu. Raz po raz atakami i zagrywką popisywał się Jakub Szymański. Przewaga SMS-u utrzymywała się dość długo, jednak, przy prowadzeniu 14:11, coś się zacięło w grze gospodarzy. Od tej pory Lechia zaczęła odrabiać straty a na tablicy pojawił się wynik 16:15 dla Lechii. Skutecznie i powtarzalnie zagrało pierwsze tempo. Michał Mysera i Rafał Obermeler kończyli ataki środkiem. Patryk Laskowski dwoił się troił przyjmując kąśliwe zagrywki gospodarzy. Maciej Janikowski i Wiktor Musiał skutecznie atakowali skrzydłami przebijając się przez wysoki blok SMS'u. Losy spotkania ważyły się do samego końca. Zanosiło się na tie-break, jednak zwycięsko z opresji wyszła Lechia wygrywając do 23.

Lechia w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Wiktor Musiał, Damian Migała, Daniel Reszka, Bartłomiej Pająk.

Sztab: Tomasz Migała, Bartłomiej Rebzda, Andrzej Zając, Wojciech Dębiec
Źródło: KS Lechia