Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Legenda o św. Mikołaju - lekcja biblioteczna

Wspólnie z uczniami klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 7 świętowaliśmy  6 grudnia br., mikołajki w Oddziale Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzieci i Młodzieży.
lekcja biblioteczna mikołajki
Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania opowiadania pt. "List od Św. Mikołaja" z książki "Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju" Agnieszki Rahozy, po którym trwała rozmowa o tym w jaki sposób mikołajkowa tradycja pielęgnowana jest w różnych krajach na świecie: we Francji, Włoszech, Niemczech, Meksyku, Finlandii.

Nasi czytelnicy zapoznali się z historia o Świętym Mikołaju jak również poznali prawdziwy wizerunek biskupa z Mirry, który różni się od "mikołajów", spotykanych w sklepach handlowych. Jego postać osnuta została wieloma legendami. Jednym słowem był świętym o wielkim miłosierdziu (m.in. cały swój majątek rozdał biednym). Tym samym został pierwowzorem postaci rozdającej dzieciom prezenty. Imieniny Św. Mikołaja są również okazją do porozmawiania o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu zrobiło się miło i świątecznie. Uczniowie na pamiątkę spotkania wykonały podobiznę Św. Mikołaja.

Życzymy wszystkim Naszym czytelnikom tym najmłodszym i tym trochę starszym udanych prezentów.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij