Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Nie żyje Joanna Kulmowa

Joanna Kulmowa, poetka, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży zmarła w niedzielę rano w Warszawie. W 2012 roku artystka otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

FOTO


Joanna Kulmowa urodziła się 25 marca 1928 r. w Łodzi. Poetka wychowała się w Tomaszowie Mazowieckim, przy ul. Gustowej (obecnie ul. Konstytucji 3 Maja). Popularność przyniosły jej wiersze dla najmłodszych. Wydała m.in. tomiki: „Zimowe słowiki” (1967 r.), „Krześlaki z rozwianą grzywą” (1978 r.) i „Garbatą modlitwę” (1993 r.). Cenione są również jej utwory prozatorskie np. „Wio, Leokadio!” (1965) i „Bajki skrzydlate” (1991).

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek (21 czerwca) o godz. 12.00 w warszawskim kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego przy ul. Wolskiej 180/182.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Fot. Dziennik ŁódzkiTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij