Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Niższe podatki przyciągnęły nowych przedsiębiorców

6 nowych przedsiębiorców i ponad 400 nowych zarejestrowanych pojazdów – to efekty wprowadzenia w Tomaszowie Mazowieckim niższych stawek podatku od środków transportowych.

FOTO
Zdjęcie ilustracyjne

W listopadzie 2018 roku, na wiosek prezydenta Marcina Witko, tomaszowscy radni przyjęli odmienną niż dotychczas politykę podatkową i wprowadzili minimalne stawki podatku od środków transportowych. W uchwale uwzględniono m.in. pojazdy ciężarowe i autobusy. Nowe stawki zaczęły obowiązywać od początku 2019 roku.

Niższe opłaty przyciągnęły do Tomaszowa Mazowieckiego nowe firmy transportowe. Do końca maja 2019 roku pozyskano 6 przedsiębiorców i naliczono podatek od środków transportowych na ponad 400 nowych pojazdów. Miasto zachęca również firmy leasingowe do rejestrowania działalności gospodarczej na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i tym samym skorzystania z atrakcyjnych stawek.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij