Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowy rok szkolny w tomaszowskich szkołach

Trwa rok szkolny 2017/2018. W trakcie wakacji szkoły intensywnie się do niego przygotowywały. W miejskich placówkach wykonano szereg remontów.

FOTO

Miasto uzyskało dofinansowanie z środków rezerwy części oświatowej subwencji na remonty bieżące sanitariatów w celu dostosowania ich do potrzeb dzieci młodszych, doposażenie szkół i placówek w zakresie świetlic w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne, a także doposażenie pomieszczeń do nauki w meble. Dofinansowaniem objęte zostały placówki takie jak: Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego, Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Gimnazjum nr 7 funkcjonujące w roku szkolnym 2016/2017 jako szkoły samodzielne, a od września br. przekształcone w szkoły podstawowe. Kwota dofinansowania to 174 937 zł.

Od 1 września br. sześcioletnie  szkoły podstawowe zostały przekształcone w ośmioletnie szkoły podstawowe, w których wprowadzone zostaną przedmioty: fizyka i chemia (od klasy VII), w związku z tym miasto przeznaczyło 162 tys. zł na wyposażenie pracowni fizyczno – chemicznych w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Dodatkowo, w placówkach wykonano szereg bieżących remontów, m.in. w Przedszkolu nr 2 (ZSP nr 6) wymieniono wewnętrzną instalację wodną i kanalizacyjną, w Przedszkolu nr 3 (ZSP nr 3) wykonano remont tarasu, w Zespole Szkół nr 4 naprawiono wentylację mechaniczną w sali gimnastycznej i pomalowano klatki schodowe, w Szkole Podstawowej nr 13 (ZSP nr 1) wymieniono drzwi i futryny w pomieszczeniach, zaadaptowano pomieszczenia sali korekcyjnej na szatnie i pomalowano sześć pracowni, w Przedszkolu nr 5 (ZSP nr 2) wymieniono parapety, a w Szkole Podstawowej nr 8 (ZSP nr 5)  wyremontowano ogrodzenie.

Od września do szkół podległych gminie miasto Tomaszów Mazowiecki uczęszcza 5 510 uczniów.

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonały Zofia Szymańska, zastępca prezydenta miasta i Halina Szczucińska, dyrektor Wydziału Edukacji.FOTO

FOTO

FOTO

FOTO
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij