Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-11-10

Patriotyzm w literaturze i sztuce – lekcja biblioteczna z okazji Święta Niepodległości

Młodzież z tomaszowskich szkół wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Patriotyzm w literaturze i sztuce”. Na widowni zasiedli uczniowie z Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Gimnazjum nr 7.

Lekcja


Uczniowie wysłuchali rysu historycznego Narodowego Święta Niepodległości. Następnie bibliotekarki: Monika Kabzińska oraz Joanna Chojnacka odczytały okolicznościowe wiersze. Popłynęły znane pieśni: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota” i „Marsz pierwszej brygady”. Młodzież obejrzała fragment filmu pt. „Syzyfowe prace” w reżyserii Pawła Komorowskiego, zrealizowanego na podstawie powieści Stefana Żeromskiego, w którym Bernard Zygier deklamuje „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza, a także chwytający za serce „Polonez” z filmu „Pan Tadeusz”, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Lekcja biblioteczna z okazji Święta Niepodległości była doskonałą okazją, aby zastanowić się, czym jest dla nas w obecnym czasie patriotyzm.

Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje tomaszowskim gimnazjom za liczny udział w spotkaniu (90 osób), a także naszemu czytelnikowi Panu Czesławowi Mincerowi, który przygotował dekorację oraz Radosławowi Ziętkowskiemu i Jackowi Wojciechowskiemu za pomoc techniczną oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg tego spotkania.

Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania była Dorota Iwanicka


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij