• Data opublikowania: 2015-11-12

Pięć bramek w meczu na szczycie

Piłkarze Lechii Tomaszów przegrali 2:3 z liderem III ligi Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mimo porażki, tomaszowianie utrzymali się na drugiej pozycji w ligowej tabeli.

Od początku spotkania wydawało się, że Lechia w tym spotkaniu zainkasuje co najmniej. Tym bardziej, że w 19 minucie gospodarze otworzyli wynik meczu. Po dośrodkowaniu Łukasza Matuszczyka, piłkę głową do bramki rywala skierował Paweł Magdoń. Siedem minut później goście doprowadzili jednak do wyrównania i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej części meczu, Sokó dość szybko zdobył dwa gole odpowiednio w 51 i 59 minucie. Lechia zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W polu karnym przyjezdnych sfaulowany został Wiktor Żytek i arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany.W ostatniej minucie meczu lechici zamknęli gości w ich własnym polu karnym i próbowali doprowadzić do remisu, ale zabrakło przysłowiowej kropki nad "i".

Lechia Tomaszów Sokó Aleksandrów 2:3 (1:1)

Bramki: 19'Paweł Magdoń, 88'Wiktor Żytek 26'Samuel Uche Obi, 51'Michał Michałek, 59'Michał Wrzesiński

Żóte kartki: Cyran, Matuszczyk Marciniak, Pietrasik, Michałek

Lechia: Grejber Matuszczyk ż, Żytek, Magdoń, Cyran ż (70. min Matysiak) Mirecki, Szymczak, Maksymilian Rozwandowicz, Jardel (59. min Baraniak), Kolasa (82. min Cieślik) Jakub Rozwandowicz

Sokół Domżał Knera, Woźniczak, Bierżyński, Kwiatkowski Wrzesiński, Marciniak ż, Osowski, Chojecki (11. min Pietrasiak ż, 89. min Rogalski), Obi Uche Michałek ż (75. min Stępień)