Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ponad 230 uczestników OSK Pilica-Zachwyca

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 164 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 8 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski. W spływie wzięło udział ponad 230 kajakarzy.

FOTO

Program imprezy to przede wszystkim prolog na Drzewiczce (18 km), cross kajakowy o medale, puchary, nagrody na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km), zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła, I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km), strefa dzieci, slalom na kanu, Msza Święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł, koncert Rafała Tomczyka „Piosenki wiosłem pisane”, zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, II etap spływu Pilicą na trasie Inowłódz – Domaniewice (23 km).

Najmłodszym uczestnikiem imprezy był dwuletni Miłosz ze Skierniewic, a najstarszym 84 letni Zbigniew Skrzymowski z Warszawy. Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.
 
Siedmioletni Jasiek z Krakowa wygrał nagrodę główną - kajak Point 65 ufundowany przez Jacka Ośko. Pozostałe cenne nagrody ufundowane zostały przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl, firmę AGAWA.PL, KS Amber i Amber.Travel. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki, a najmłodsi dodatkowo okolicznościowe medale.   

Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, Amber Travel dziękują wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, starosta tomaszowski Mirosław Kukliński i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij