Roland Cieślak szósty w biegu ze startu wspólnego na Mistrzostwach Świata

Roland Cieślak zajął szóste miejsce w biegu ze startu wspólnego, w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Gangneung. To najlepsza indywidualna lokata biało-czerwonych podczas zakończonych w niedzielę zawodów. Inni tomaszowscy panczeniści triumfowali w Pucharze Świata Juniorów w Erfurcie.

Roland

Roland Cieślak, zawodnik KS Pilica Tomaszów Mazowiecki prowadzony przez trenerów Jolantę i Wiesława Kmiecików, przebojem wdarł się do kadry narodowej seniorów. 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim daje mu duże szanse na udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei.

Inni tomaszowscy panczeniści wzięli udział w finale Pucharu Świata Juniorów w Erfurcie. W sobotę (11 lutego) drużyna kobieca w składzie Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk (wszystkie zawodniczki KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) zdobyły brązowy medal i ustanowiły nowy rekord polski Juniorek (3: 14,57s). Zwyciężyły Holenderki przed Chinkami. Co więcej, Kaja Ziomek na dystansie 500m zajęła 5. miejsce uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie (39,90s). Drużyna męska w składzie Mateusz Owczarek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki), Artur Janicki (Błyskawica Domaniewice) i Dawid Burzykowski (GKS Stoczniowiec Gdańsk) zajęła 6 miejsce również ustanawiając nowy rekord polski juniorów (4;01,48s) . Zwyciężyła Holandia, przed Japonią i Chinami. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) zajął 12 miejsce na 500m (37,07).

W drugim dniu zawodnicy startowali na dystansach 1000m i 3000m oraz w masstarcie. Na tym drugim dystansie, drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek (4;21,81s), a Karolina Gąsecka była czwarta (4: 22,62 s) poprawiając swój rekord życiowy. Natomiast 7. miejsce na 1000m zajęła Kaja Ziomek. Z kolei Natalia Jabrzyk była 6. w biegu masowym. Na dystansie 3000m drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek, a Karolina Gąsecka była piąta. Wśród juniorów, w biegu 100 m czternastą pozycję zajął Mateusz Owczarek (1;13,68).

Za tydzień odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Helsinkach.