• Data opublikowania: 2016-02-11

Spała nie straszna Lechii

Niemoc Lechii w starciach z SMS Spała została przełamana. Tomaszowianie pokonali u siebie drugą drużynę spalskiego klubu 3:1 . Tym samym drużyna Lechii pozostała na trzeciej pozycji w tabeli i umocniła się w czwórce drużyn, które będą walczyć w fazie play-off o wejście do turnieju półfinałowego w rozgrywkach o awans do I ligi.

Zdjęcie z meczu Lechii z SMS Spała

We wczorajszym meczu dwa pierwsze sety należały zdecydowanie do drużyny Lechii. Zawodnicy odrzucili rywali od siatki zagrywką, co pozwalało na ustawienie bloku, który tym razem był bardzo skuteczny. Przyjęcie i obrona również funkcjonowały na wysokim poziomie. W rezultacie kibice mogli obejrzeć kilka efektownych ataków z 6 strefy, które zamieniali na punkty przyjmujący drużyny: Michał Makowski i Mateusz Kowalski.

Trzeci set to przełamanie drużyny ze Spały. Tym razem to goście swoją różnorodną zagrywką wprowadzili zamieszanie w szykach formacji obronnej Lechii. Skutecznie również kontrowali po znakomitej obronie. Spała wygrała set do 19 i na tablicy widniał wynik 2:1 dla Lechii.
Taki stan rzeczy zwiastował spore emocje w secie czwartym i tak też było. Pomimo początkowego wysokiego prowadzenia gości, Lechia poprawiła przyjęcie i przystąpiła do odrabiania strat. Skutecznym elementem gry okazał się blok i ponownie zagrywka. Pod koniec walka była bardzo wyrównana. Długie wymiany piłek kończyły się zdobyciem punktów na przemian przez obie drużyny. W efekcie, to Lechia okazała się skuteczniejsza i wygrała tę część meczu do 22 oraz całe spotkanie 3:1.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - SMS PZPS Spała II 3:1
(25:17, 25:21, 19:25, 25:22)