Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Świętowali Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Światowy Dzień Książki Dziecięcej odbył się 04 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Świętowali ten dzień przedszkolaki z Niepublicznego przedszkola „Promyczek”, „Antoś”, „Tomaszek”, oraz z przedszkolakami z 17 i 2  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest od 1967 r. dzień ten ustanowiony jest 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena celem rozpowszechniania książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

światowy dzień książki

W tomaszowskiej bibliotece spotkanie z książkami dziecięcymi rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom dlaczego książki są ważne w naszym życiu. Wystarczy pomyśleć chociażby o klasycznych utworach dla dzieci, Baśnie Jakuba i Wilhelma Grimm – opowieści napisane przez dwóch rodzonych braci zauroczonych legendami i podaniami ludowymi.   

Dzieci z przedszkola nr 20 by uczcić Światowy Dzień Książki Dziecięcej zainscenizowały dla wszystkich gości w bibliotece baśń pt. „Kopciuszek” na podstawie bajki Jana Brzechwy. Małych aktorów przygotowały nauczycielki p. Aneta Fijałkowska i p. Ewa Dziubałtowska pomagała w przygotowaniu dzieci p. Ewelina Gawęda.


 

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij