Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowianka pojedzie na olimpiadę!

Karolina Bosiek wywalczyła kwalifikację na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Tomaszowska panczenistka ma szansę wystąpić na dystansie 3 000 m i w wyścigu drużynowym. 17-latka jest również drugą rezerwową na dystansie 1000 m.

FOTO

Reprezentacja Polski zdobyła 20 kwalifikacji. Ostatnimi zawodami, podczas można było je uzyskiwać, był Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Niestety w Korei Południowej zabraknie męskiej reprezentacji w wyścigu drużynowym. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęli 8. miejsce w S.L.C. Wynik ten nie dał im kwalifikacji olimpijskiej.

Na listach kwalifikacyjnych mogą jeszcze pojawić się korekty, bo ostatnie zdanie należeć będzie do trenerów kadry narodowej. Wywalczone kwalifikacje nie są imienne. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu odbędą się od 9 do 25 lutego 2018 roku.

Kobiety:

500 m: Natalia Czerwonka (Kaja Ziomek szóstą rezerwową)

1000 m: Natalia Czerwonka (Karolina Bosiek drugą rezerwową)

1500 m: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska

3000 m: Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska

Bieg masowy: Magdalena Czyszczoń (Luiza Złotkowska pierwszą rezerwową)

Wyścig drużynowy: Polska (Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska).