Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczniowie świętują stulecie „jedynki”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim obchodzi w tym roku stulecie istnienia. W związku z tą uroczystością na cały tydzień ‒ od 18 do 22 listopada ‒ zaplanowano różne działania, mające podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia.

 


stuelcie jedynki


Odbyły się m.in. konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, wiedzy o patronie szkoły – A. Kamińskim, spotkania z Zygmuntem Augustyniakiem – przedstawicielem Związku Piłsudczyków, Agatą Rokselą z biura poselskiego Jacka Saryusz-Wolskiego, Barbarą Rybarczyk ‒ studentką Aleksandra Kamińskiego.

21 listopada zorganizowano „Urodziny Jedynki”, przygotowane z myślą o uczniach szkoły. Wszyscy spotkali się w hali sportowej, by wspólnie zaśpiewać hymn szkoły oraz życzyć swojej placówce kolejnych stu lat.

Wspólnie wykonali też utwór rapowy pt. „Chodzę do szkoły imienia Kamyka”, który z okazji stulecia napisał nauczyciel i jednocześnie poeta ‒ Krzysztof Kleszcz. Każda klasa zdmuchnęła świeczki na urodzinowym torcie. Przygotowano również kapsułę czasu, która ma zostać odkopana za 50 lat. W uroczystości – jako gość honorowy ‒ wzięła udział była dyrektorka SP nr 1  Stanisława Wąchała.

Obchody zakończyła urodzinowa dyskoteka dla uczniów klas starszych, podczas której hitem okazała się rapowana historia szkoły.

Oficjalne obchody stulecia „jedynki” odbędą się w marcu przyszłego roku.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij