Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Więcej pieniędzy na budżet obywatelski. Zdecyduj jak wydać 1,5 mln zł!

Rusza III edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zdecydujemy na co wydać 1,5 mln zł. To o 500 tys. więcej niż w poprzednich edycjach. Od 25 kwietnia będzie można składać wnioski, a głosowanie rozpocznie się 1 września.

FOTO

Od 25 kwietnia do 9 czerwca będzie można składać wnioski. Do końca wakacji wszystkie projekty zostaną zweryfikowane, a od 1 do 15 września odbędzie się głosowanie. Wyniki zostaną ogłoszone do końca września.

W ramach III edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydujemy na co wydać 1,5 mln zł – 500 tys. zł na projekty ogólnomiejskie i po 250 tys. na projekty lokalne. Rejony zamieszkania pozostały bez zmian.

Od tego roku, w przypadku zadań, które wymagają lokalizacji na określonym terenie, musi on stanowić teren, na którym Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne na te zadania.

Jak zgłosić swój projekt?

Projekty ogólnomiejskie - propozycje może zgłosić grupa co najmniej 20  mieszkańców miasta, którzy ukończyli co najmniej 16 lat

Projekty lokalne – propozycje może zgłosić grupa co najmniej  10 mieszkańców rejonu   zamieszkania,   którzy   ukończyli  16   lat

Każda grupa mieszkańców musi wyznaczyć spośród  siebie pełnomocnika ją reprezentującego.

Projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach Gminy-Miasto Tomaszów Mazowiecki .

Przez mieszkańców miasta rozumie się osoby  mające ukończone co najmniej 16 lat, które oświadczą  pod  rygorem  odpowiedzialności  karnej,  że  zamieszkują na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Wsparcie przy  opracowywaniu  szacunkowych koszt ów dla projektów zapewnia  Wydział Inwestycji Urzędu Miasta (budynek C, I piętro, pokój nr 10), tel. 44 724 23 11 wew. 296.

Od 25 kwietnia do 9 czerwca będzie można składać wnioski w Urzędzie Miasta, w Wydziale Inwestycji (budynek C, I piętro, pokój nr 10) lub elektronicznie na stronie internetowej www.tomaszowskibo.pl

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.tomaszowskibo.pl


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij