Wysokie zwycięstwo Lechii z Huraganem

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali 4:1 przy świetle własnej publiczności drużynę Huragana Wołomin. To jedenaste zwycięstwo tomaszowian w tym sezonie.

FOTO

Lechici już od pierwszych minut dyktowali przyjezdnym warunki gry. W 6. minucie meczu, piłkę w pole karne dośrodkował Marcin Mirecki. Futbolówka zaskoczyła jednak samego bramkarza z Wołomina i wpadła do siatki. Jeszcze w pierwszej części meczu wynik podwyższył Paweł Magdoń. 37-letni obrońca najwyżej wyskoczył do piłki, po dośrodkowaniu w pole karne. Kolejne bramki padały w drugiej połowie. W 50 minucie meczu karnego wykorzystał Wiktor Żytek (faulowany był Krystian Kolasa), a osiem minut później Jakub Rozwandowicz otrzymał znakomite podanie od Marcina Mireckiego i będąc sama na sam z bramkarzem, pewnie umieścił piłkę w bramce. Przed końcem regulaminowego czasu gry gościom udało się zdobyć honorowego gola. Dawida Kędrę zdołał pokonać główką Daiji Kimura.

Po 28. spotkaniach Lechia zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. W środę (17 maja) zagra na wyjeździe z zespołem Ruchu Wysokie Mazowieckie. Początek meczu o godz. 17:30.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Huragan Wołomin 4:1 (2:0)
Bramki: Marcin Mirecki 6, Paweł Magdoń 19, Wiktor Żytek 50-karny, Jakub Rozwandowicz 58 – Daiji Kimura 89

Skład Lechii: Dawid Kędra – Krystian Kolasa (70. Jardel Muniz Cruz), Paweł Magdoń ż, Wiktor Żytek, Bartosz Widejko – Łukasz Bocian, Marcin Gawron (82. Bartłomiej Cieślik), Adam Gołuński (65. Adrian Gołdyn), Kamil Szymczak, Marcin Mirecki – Jakub Rozwandowicz (75.Paweł Wolski).