Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2017-05-19

„Uczymy historii najnowszej”

Pod takim tytułem w Gimnazjum nr 7 realizowany był w tym roku szkolnym projekt edukacyjny z historii polegający na poszerzaniu wiedzy o tematy wykraczające poza podstawę programową, związane z najnowszą historią Polski. Patronat na projektem objął łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Zdjęcie z wykładu

17 maja w ramach projektu w szkole odbyły się warsztaty historyczne w oparciu o film „Mała matura” w reżyserii Janusza Majewskiego, który przedstawia losy młodzieży krakowskiej, która zdawała tzw. małą maturę w 1947 roku,  a w ich codzienność mocno wdzierała się stalinowska rzeczywistość. Uczestnikami spotkania byli w większości uczniowie klas trzecich, którzy swój egzamin gimnazjalny zdawali niecały miesiąc temu i mogli porównać życie współczesnej młodzieży z rówieśnikami sprzed siedemdziesięciu laty. Warsztaty prowadziła Magdalena Zapolska - Downar z łódzkiego IPN-u. 

Podsumowaniem projektu będzie udział w rajdzie edukacyjnym organizowanym i finansowanym przez IPN, który zaplanowany jest na czerwiec, a jego celem będzie przybliżenie historii regionu łódzkiego z okresu II wojny światowej.  Koordynatorem projektu jest Radosław Pająk.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij