Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-01-26

Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

Zdjęcie ze spotknia władz Tomaszowa i Opoczna

Prezydent Marcin Witko wspólnie z wiceprezydentem Tomaszem Jurkiem spotkali się z burmistrzem Opoczna Rafałem Kądzielą i jego zastępcami, a także posłem na sejm RP Robertem Telusem.

W trakcie spotkania ustalono, że samorządy będą współpracować w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych w celu poprawy środowiska. Będę również prowadzone badania i monitoring obecnej sytuacji.

Zdaniem władz Tomaszowa, co najmniej kilka czynników wpływa na jakość powietrza w naszym mieście.  Niewątpliwie istotny jest ruch samochodowy (głównie samochody ciężarowe), emisja z tzw. pieców „na wszystko”, ale również coraz częściej pojawiają się głosy o kluczowym wpływie na złą jakość powietrza kombinatu bełchatowskiego. Niektórzy twierdzą również, że nie bez znaczenia pozostaje fakt funkcjonowania zakładów ceramicznych, ponieważ dwa miejsca, w których funkcjonują zakłady, są wysoko w rankingu miast o wysokim zanieczyszczeniu powietrza.

W lutym odbędzie się konferencja naukowa  z udziałem  ekspertów.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij