Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Na pasję nigdy nie jest za późno

Tomaszowianka wyróżniona w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. O tym, że każdy wiek jest dobry na rozwijanie swoich pasji, świadczy przykład pani Marii Babickiej, która od niespełna pół roku uczestniczy w zajęciach ceramicznych w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, w filii TKACZ.

Wyróżniona praca. Fot. Dariusz Śmigielski

 Plastyczka – amatorka swą miłość do rzeźby odkryła już w młodości, jednak dopiero jako osiemdziesięciolatka postanowiła zgłębić tajniki swojej pasji.  Seniorka wykonała pracę pod kierunkiem Marcina Goździka. Lepiąc postać mężczyzny z uniesionymi rękami, inspirowała się dziełami malarza powstania styczniowego - Artura Grottgera. Tworząc w glinie konkursową rzeźbę, pani Maria myślała o ojcu , który walczył w bitwie o Monte Cassino. 80-letnia repatriantka z Białorusi swoim hobby wyraża swój patriotyzm. Przyznaje, że ceramika pozwoliła jej pokonać rozpacz po śmierci męża. Tegoroczna laureatka „Przystanku 60+" z Tomaszowa Mazowieckiego podkreśla, że na pasję nigdy nie jest za późno. Tego samego zdania są również artyści z województwa łódzkiego, którzy w tegorocznej edycji konkursu zgłosili swoje prace. Wśród nich są reprezentanci Miejskiego Centrum Kultury, rozwijający swoje hobby w filii MOK pod kierunkiem Bożeny Gajdy. Do sympatyków malarstwa i rzeźby startujących w przeglądzie należą:  Czesław Mizerski, Leszek Klama, Barbara Lambert, Władysława Klimczak, Bożena Wojciechowska, Urszula Wojciechowska, Wiesława Urbańska, Anna Milczarek, Elżbieta Andrzejewska, Maria Czapnik oraz Elżbieta Dobrowolska.

Fot. Dariusz Śmigielski

Źródło: MCK

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij