Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowy żłobek otwarty!

W najbliższy poniedziałek, 8 marca, nowy żłobek wypełni śmiech najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziś symbolicznie otworzony został nowy obiekt.

- Najważniejsza jest rodzina i jej wsparcie, a ten budynek i kolejne nasze programy to tego dowody – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Wprowadziliśmy już pierwszy prorodzinny program dla rodziców, których dzieci uczęszczają do miejskich placówek oświatowych. Mogą oni liczyć na 50 a nawet 99% zniżki w żłobku. I tak, mając dwoje dzieci, z których jedno chodzi do przedszkola lub szkoły publicznej, a drugie trafia do żłobka, rodzic może w nim liczyć na 50% zniżki. Jeżeli do szkoły lub przedszkola publicznego chodzi dwoje lub więcej dzieci, rodzic na dziecko w żłobku dostanie 99% zniżki. Ale to nie koniec naszych pomysłów. Po wakacjach chcemy uruchomić kolejny program. Tym razem chodzi o „popołudniowy oddech dla rodzica” – dodaje prezydent.

 

Nowy obiekt to 6 oddziałów dla 140 dzieci, w każdym w pełni wyposażone sala zabaw, brudnik, ustęp z natryskiem, pomieszczenie do mycia nocników. W żłobku jest także szatnia z wózkarnią, pokój dla matki karmiącej, pomieszczenia socjalne personelu oraz pomieszczenia administracyjne, które zaprojektowano na  piętrze. Dodatkowo  przewidziano na nim kuchnię z zapleczem, zespół pralni, pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe, higieniczno sanitarne oraz niezbędną komunikację.

Żłobek wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy że  miasto otrzymało 4. 397 244,00  mln z rządowej rezerwy celowej, 3.091 923,94 zł na pokrycie wkładu własnego z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  4 498 042,61 zł pochodziło z budżetu miasta. Całkowity koszt budowy 12 milionów.  


 
Wersja z audiodeskrypcją dostępna TUTAJ


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij