Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zmiana obsługi komunikacyjnej na ulicy Opoczyńskiej przez autobusy MZK

Pasażerowie korzystający z przystanków przy ulicy Opoczyńskiej:

od wtorku 9 marca br. autobusy MZK z przejazdem docelowym do pętli lub z przystankiem początkowym od pętli w Białobrzegach skrócą trasę do ulicy W. Witosa.

Dla dotychczasowych kursów do (z) pętli w Białobrzegach wprowadza się nawrót autobusem ulicą W. Witosa, tym samym przystanki przy ulicy Opoczyńskiej (Opoczyńska-151, Opoczyńska –las, Opoczyńska -118, Opoczyńka-55 i Opoczyńska-osiedle) będą obsługiwane tylko kursami odbywanymi do (z) Brzustowa (linie 36 i 38).

Dla autobusów linii nr 8, 9 (i linii nr 36 ) kursami do (z) pętli Białobrzegi-las trasa kończyła się będzie na ulicy W. Witosa, na której przy skrzyżowaniu z ulicą Opoczyńską powstanie tymczasowy przystanek „dla wysiadających” (W. Witosa II). Następnie autobus wykona nawrót i zatrzyma się w zatoce - przystanek początkowy - „W. Witosa I” - usytuowany przy W. Witosa przed skrzyżowaniem z Opoczyńską.

Uwaga oznaczone poniżej kursy odbywają się wg dotychczasowej organizacji czyli do (z) pętli Białobrzegi: w dzień powszedni:

- linia nr 8 godz.: 14:08 ZBIEDiM i kurs Białobrzegi godz.: 20:48,

- sobota:

- linia 8 Białobrzegi godz.: 4:52, 12:58 , i godz.: 14:12, 22:13 ZBIEDiM do pętli Białobrzegi,

- niedziela:

- linia 8 Białobrzegi godz.: 4:49, 12:50 i godz.: 14:12 i 22:13 ZBIEDiM do pętli Białobrzegi.

Zmiana organizacyjna ma poprawić bezpieczeństwo poprzez ograniczenie do minimum przejazd autobusami remontowanym odcinkiem ulicy Opoczyńskiej. Wykonawca remontu drogi 713 wykonał w ciągu ulicy W. Witosa prace drogowe umożliwiające nawrót autobusem i zatokę dla autobusu. Zgodnie z nową organizacją ruchu, ulicą Opoczyńską będzie tylko przejazd dla pojazdów do 3,5 tony (za wyłączeniem pojazdów z przepustkami).

Odjazdy z ulicy W. Witosa będą realizowane już bez wprowadzonej „rezerwy czasowej” dla przystanku Radomska, czyli nie będzie odczekiwania na odjazd wg czasu przystankowego i rozkład linii nr 8, 9, 36, 38 od przystanku Radomska Gmina pozostaje b/z.

Przepraszamy za utrudnienia.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij