Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


11 dyżurów księgowych i blisko 2 tys. zł dla OPP

2 maja minął termin składania deklaracji podatkowych za rok 2015. Z inicjatywy Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego już po raz czwarty zorganizowano kampanię społeczną pod hasłem „A gdy nadchodzi pora PIT-owa, wpisz 1% dla Tomaszowa”.

Dyżur PIT

Najistotniejszym celem tej akcji było zwiększenie świadomości mieszkańców o możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Kolejny raz akcja zakończyła się sukcesem. Najlepiej pokażą to liczby!

W ramach kampanii zorganizowano 11 dyżurów księgowych pracujących w tomaszowskich OPP. Podczas tych dyżurów wypełniono 136 deklaracji podatkowych (o 54 więcej niż w roku ubiegłym), które w rozliczeniu ogólnym dały kwotę 1% podatku 1.969,00 zł (o 934,60 zł więcej niż w poprzedniej kampanii). Dla niektórych może ta kwota wydać się mała, ale pamiętajmy, że to była jedna z wielu możliwości wsparcia lokalnych organizacji posiadających status pożytku publicznego.

Pamiętajmy również, że możliwość przekazania 1% organizacjom pozarządowym w ramach rozliczeń podatkowych, to niepowtarzalna szansa dla każdego z nas na wsparcie działalności społecznej. Nawet niewielka kwota może wspomóc prowadzenie działań zmierzających do zorganizowania wielu form pomocy (np. imprez kulturalnych, wydarzeń rekreacyjno - sportowych, rehabilitacji osób niepełnosprawnych, remontu świetlicy środowiskowej, wypoczynku dla dzieci i młodzieży, badań profilaktycznych czy też schronienia dla osób bezdomnych). Możliwości jest bardzo wiele i to tomaszowianie świadomie decydowali, który cel wart był wsparcia.

Do promocji włączyły się lokalne media, w których emitowano w okresie rozliczania PIT-ów spot reklamujący akcję oraz przypominano mieszkańcom miasta o dyżurach księgowych. Wydrukowano również ulotki i plakaty.

Dziękujemy wszystkim, w szczególności osobom bezpłatnie rozliczającym PIT-y, które bezinteresownie włączyły się w organizację kampanii. Mamy nadzieję, że kampania kolejny raz przyczyniła się do uwrażliwienia lokalnej społeczności na ludzkie potrzeby i uświadomiła, że warto przekazać 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Liczymy również, że mieszkańcy naszego miasta odnajdą w sobie potrzebę niesienia innych form pomocy na rzecz lokalnego sektora pozarządowego.

Tegoroczną akcję wsparli również Starosta Powiatu Tomaszowskiego oraz członkowie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij