Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2019-01-21

29 budek dla wolno żyjących kotów

W Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Fundacji AMICUS CANIS można odebrać budki dla wolno żyjących kotów. To wspólna inicjatywa magistratu, I Liceum Ogólnokształcącego, Fundacji oraz firmy Sushi Kushi Tomaszów Mazowiecki, która zapewniła i dostarczyła styropianowe pojemniki pochodzące z firmowego recyklingu. Dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy Luizy Kwaśkiewicz i Pawła Spały-Kaniewskiego, powstało w sumie 29 budek.

FOOTO


Zapotrzebowanie można zgłaszać do Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (tel. 44 724 23 11 wew. 255) oraz Fundacji AMICUS CANIS (tel. 604 416 873).

FOTO


Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku – „zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu”. Przepisy ustawy nakładają obowiązek na wszystkich, a szczególnie na gminy i zarządców terenu (nieruchomości) do umożliwiania zwierzętom wolno żyjącym swobodnego bytowania.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij