Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Andrzejkowa zabawa w magicznym lesie

Wróżenie w andrzejkowy wieczór ma wielowiekową tradycję, która dziś przybiera coraz częściej formę zabawy i traktuje się ją z pewnym przymrużeniem oka. Nie inaczej było w niedzielny wieczór 26 listopada w Grotach Nagórzyckich, które w tym dniu odwiedziło ponad 500 osób.

 Andrzejki w Grotach Nagórzyckich

Na gości oprócz magicznego lasu, zamieszkanego przez kruki, nietoperze i liczne pająki, w budynku czekały wróżby (lanie wosku, losy z przepowiedniami oraz z imieniem wybranki/wybranka, wróżenie z obierzyn). Najmłodsi mogli umalować swoje buźki, pokolorować rysunki z motywami andrzejkowymi oraz wyczarować różności z balonów, w czym wspomagali ich pracownicy oraz dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie.

 

Wszyscy chętni mogli również zagłębić się w czeluści Grot, gdzie w aurze tajemniczości potęgowanej wyjątkową iluminacją wewnętrzną, na zwiedzających czekali Zbój Madej i diabeł nagórzycki. Ponadto można było ogrzać się w blasku ogniska oraz uczestniczyć w andrzejkowym korowodzie wokół ogniska z legendarnymi mieszkańcami grot. Najciekawiej przebrani mogli liczyć na niespodziankę.

 

Wszyscy, którzy odwiedzili w niedzielę Groty opuszczali je pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Zapraszamy więc na kolejną, siódmą już edycję, za rok!

 

Organizację Andrzejek wsparli:

 

- Gospodarstwo Ogrodnicze „Orzeszek” – Pan Arkadiusz Orzeszek, Wawał  

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Grabex” – Pan Paweł Grabek, Tomaszów     Mazowiecki  

- DJ Harmony – Pan Karol Balcerek, Łódź  

Źródło: Miejskie Centrum Kultury


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij