Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Arena Lodowa znów gościć będzie najlepszych łyżwiarzy

Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim zakończą 2019 rok w łyżwiarstwie szybkim. Impreza odbędzie się 29 i 30 grudnia w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.


mistrzostwa  Polski w iweloboju sprinterskim 2019

– W ubiegłym roku o medale mistrzostw w wieloboju sprinterskim zawodnicy rywalizowali tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W tym sezonie impreza odbywa się tydzień później i będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które na początku przyszłego roku odbędą się w Holandii – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Rywalizacja na dystansach 500 i 1000 metrów kobiet każdego dnia mistrzostw będzie rozpoczynać się o godz. 10. Weryfikacja i losowanie zawodników odbędzie się w sobotę. – Do tej pory zgłosiło się ponad pięćdziesięciu zawodników, wśród nich wielu z łyżwiarskiej czołówki, m.in. Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek, Artur Nogal, Piotr Michalski czy Damian Żurek – dodaje Niedźwiedzki.

Przy okazji mistrzostw Polski odbędą się również kwalifikacje do mistrzostw Europy w Heerenveen na 1500 i 3000 metrów kobiet oraz 5000 metrów mężczyzn. Zawodnicy, którzy rywalizują o prawo startu w Holandii na 1500 metrów, walczyć będą w sobotę, natomiast biegi na dwóch pozostałych dystansach zaplanowane są na poniedziałek. 

Impreza, która odbędzie się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, zakończy 2019 rok w łyżwiarstwie szybkim. Już 10 stycznia w Heerenveen rozpoczną się trzydniowe mistrzostwa Europy, a na początku lutego zawodnicy powrócą do Pucharu Świata. Z kolei w połowie lutego zaplanowane są mistrzostwa świata na dystansach w amerykańskim Salt Lake City. W Holandii, która jest ojczyzną łyżwiarstwa szybkiego, w tym roku odbędą się jeszcze finał Pucharu Świata (7-8 marca, Heerenveen) i Akademickie Mistrzostwa Świata (10-13 marca, Amsterdam).

Sponsorem głównym ostatnich w  tym roku zawodów łyżwiarskich w Arenie Lodowej jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Wstęp wolny.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij