Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Badania AGH w tomaszowskim Klastrze Energii!

8 października 2020 roku w ramach projektu Klaster odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim pogłębione badania jakościowe wybranych projektów klastrowych. Jedynie 4 Klastry Energii z całej Polski zostały wybrane do badania, wśród nich wyróżniono Klaster Energii Tomaszów!

Celem było zbadanie, w jaki sposób klaster rozwija się w różnych lokalizacjach i kontekstach oraz tego jak klaster funkcjonuje w wymiarze społecznym, z perspektywy różnych podmiotów zaangażowanych w jego budowę, jakie są wizje rozwoju oraz szanse i zagrożenia. Prowadzono obserwacje, w trakcie których odbyły się wizyty wśród członków KE, aby lepiej zrozumieć kontekst lokalny i znaczenie zaangażowanych technologii. Głównym punktem finalizującym był zogniskowany wywiad grupowy. W jego ramach różne podmioty zaangażowane w projekt mogły podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.

W wywiadzie udział wzięli: Tomasz Jurek - zastępca prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - przewodniczący Rady Klastra, Maria Chilińska prezes ZGW-K w Tomaszowie Mazowieckim pełniącego rolę lidera Klastra, Sławomir Bernacki - zastępca wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki, Jan Woźniak - prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej, Paweł Goleń - kierownik referatu gminy Rzeczyca, Michał Grot - prezes Farmy Rzeczyca Sp. z o.o. W formie on-line w spotkaniu uczestniczył Ireneusz Perkowski - przedstawiciel Controll Process S.A. koordynator Klastra.  Akademię Górniczo - Hutnicza reprezentowali: dr hab. Jacek Gądecki, oraz dr Radosław Tyrała - profesorowie Katedry Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej WH AGH.

Wyniki badań jakościowych pomogą ekspertom w uzyskaniu informacji niezbędnych do przygotowania odpowiednich dokumentów strategicznych służących budowie strategii na rzecz energetyki rozproszonej w naszym kraju. Zostaną sporządzone również rekomendacje, które będą przekazane Ministerstwom Rozwoju oraz Klimatu.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij