
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1-4, którzy przebrali się za bohaterów znanych bajek i baśni. Na paradzie można było spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, superbohaterów oraz postacie z ulubionych filmów animowanych. Każda klasa zaprezentowała swoje stroje i pomysłowe hasła promujące czytelnictwo. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.
Uczniowie wraz z nauczycielami pomaszerowali w stronę Placu Kościuszki, gdzie czekali na nich zaproszeni Podczas wydarzenia bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zaprezentowały dzieciom ofertę biblioteki. Natomiast panie z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta przeczytały wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 przedstawili petycję, którą przekazali pani Monice Banasik - Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji. Jest w niej postulat wprowadzenia codziennego czytania dzieciom w szkołach. Do uczniów z Dwunastki dołączyły dzieci z Przedszkola nr 2.
Podczas wydarzenia panowała radosna atmosfera, która dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji.
