Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Będzie bić rekord Polski w Arenie

Czy na Arenie Lodowej już 28 lutego padnie nowy rekord Polski? Będziemy się o tym mogli przekonać za sprawą zawodnika KS Arena Norberta Piekielnego, który od roku trenuje łyżwiarstwo szybkie i zamierza pobić rekord w biegu godzinnym z 1985 roku uzyskany przez Bogdana Tarszkiewicza.

Bicie rekordu będzie polegało na godzinnej jeździe zawodnika bez przerwy i zmierzeniu przejechanego dystansu. Dotychczasowy rekord wynosi 35 400 metrów, czyli 88.5 okrążenia.

Norbert Piekielny sport profesjonalnie uprawia od lat, wcześniej uprawiał lekkoatletykę i kolarstwo, łyżwiarstwo szybkie uprawia od kilkunastu miesięcy. Podczas próby pobicia rekordu zamierza jednocześnie promować zbiórkę charytatywną na rzecz Katarzyny Konwy i Rity Malinkiewicz – kolarek, które ucierpiały w wypadku w czerwcu 2020.

Próba pobicia rekordu przez Norberta Piekielnego będzie transmitowana na kanale You Tube Areny Lodowej - tutaj.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij