Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


"Bez początku i bez końca" - wystawa malarstwa Władysława Kaliskiego

W sobotę (1 października) o godz. 18 w Ewangelickim Kościele Św. Trójcy w przy Placu Kościuszki odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Władysława Kaliskiego pt. "Bez początku i bez końca". Wstęp wolny!

Plakat


Władysław Kaliski jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział w Łodzi. Dyplom w dziedzinie malarstwa i wzornictwa przemysłowego w pracowni prof. Lecha Kunki otrzymał 45 lat temu. Od tego czasu miał 14 wystaw indywidualnych, brał udział w wielu konkursach i wystawach zbiorowych. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zdobywał liczne nagrody, w tym nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi oraz I nagrodę w konkursie Propozycje, za zestaw prac malarskich pt. "Bez początku i bez końca". Nagrodzone obrazy znajdują się w Muzeum Historii Miasta Łodzi, Muzeum Radogoszcz i Muzeum na Majdanku. Obrazy Władysława Kaliskiego zostały użyczone przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Pomysłodawcą wystawy jest Europejskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych NaKole. Wernisaż odbędzie się z gościnnym udziałem Włodzimierza Votki. Kuratorem wystawy jest Bożena Alicja Markiewicz.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij