Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


"BLACK WHITE" – wystawa Piotra Abramczyka w Galerii w Ratuszu

Wernisaż wystawy "Black White" autorstwa Piotra Abramczyka odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 18.00 w tomaszowskiej Galerii w Ratuszu. Będzie ją można oglądać do 14 grudnia w godzinach pracy Urzędu Miasta.

wernisaż

Piotr Abramczyk urodził się w 1957 roku. Jest absolwentem PWSSP w Łodzi, obecnie Akademia Sztuk Pięknych.

Projektant, grafik użytkowy -  autor różnych form grafiki reklamowej, logotypów, identyfikacji graficznej, wydawnictw, okładek, plakatów, reklam prasowych, opakowań, opracowań typograficznych.

Projektant wzornictwa przemysłowego - projekty paneli sterowniczych do maszyn i urządzeń, projekty zabawek, urządzeń AGD.

Dyplom  w Katedrze Form Przemysłowych w roku 1984, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki  w  latach 1985-1986 (wyróżnienie za Najlepszy Dyplom Magisterski  w dziedzinie Wzornictwa Przemysłowego w roku 84). 

W latach 86-89 współpraca z "AS-Studio", pracownią projektowania wzornictwa przemysłowego. 90-91 asystent w Pracowni  Typografii  i Technik Prezentacyjnych na Wydziale Edukacji Wizualnej w PWSSP / obecnie Akademia Sztuk Pięknych/.

W latach 1990-1992 współpraca z autorskim studio graficznym "LINEA".

Od 1993-2015 roku prowadził autorskie Studio "Texa Light", gdzie z wielkim powodzeniem realizował własne projekty graficzne i wzornicze przez ponad 20 lat.

Ostatnie lata to powrót do źródła, powrót do zainteresowań grafiką artystyczną i typografią.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij