Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Bookcrossing w Miejskim Centrum Kultury

Uwalnianie książek, inaczej bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Sięgnął po nią Klub Przyjaciół Literatury z Miejskiego Centrum Kultury z filii DOK, by uczcić w ten sposób obchodzony co roku 23 kwietnia  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Zdjęcie ze spotkania w DOK

Od 3 kwietnia do 21 kwietnia uczestnicy zajęć literackich czekali na hojnych czytelników, którzy chcieli podzielić się z innymi przeczytaną już przez siebie lekturą. Tomaszowianie licznie zaangażowali się w bookcrossingową akcję. Książki ofiarowali także mieszkańcy Spały i Smardzewic. Łącznie zebrano 564 publikacji. 22 kwietnia od 16 do 19 każdy mógł przyjść do placówki przy Gminnej 37/39 i wybrać dla siebie interesującą go pozycję wydawniczą. Pięknie ilustrowane albumy, słowniki, baśnie i bajki znalazły się w strefie dla dzieci. Na dorosłych czekały między innymi powieści, tomiki poezji i liczne poradniki. W ostatnich dniach kwietnia w godzinach otwarcia filii DOK zebrane książki będą czekały na czytelników w każdym wieku. Stanowisko bookcrossingowe ubogaci również  festyn pn. „Białobrzeska Majówka”.  Uczestnicy zajęć literackich dołożą wszelkich starań, by uwalnianie książek na stałe wpisało się w harmonogram działań Miejskiego Centrum Kultury.

Źródło: Dzielnicowy Ośrodek Kultury


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij