Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

CodeWeek 2016 w Gimnazjum nr 6

Gimnazjum nr 6 już kolejny raz brało udział w tygodniu kodowania, którego podsumowaniem była III Noc Kodowania. Uczniowie zgromadzili się 21.10.2016 o godzinie 20:00 i dzielnie „kodowali” do godziny 6:30, 22 października.

Uczniowie w trakcie "kodowania"

Tym razem zaczęto od filmu, z którego uczniowie dowiedzieli się m. in. o cechach algorytmu, sposobie zapisu, schematach blokowych. Poznali takie zagadnienia, jak: ciąg Fibonacciego, Sito Eratostenesa, liczby doskonałe,metoda zachłanna, metoda dziel i zwyciężaj, szyfr Cezara, wieża Hanoi, sortowanie bąbelkowe, fraktale – trójkąt Sierpińskiego, dywan Sierpińskiego, płatek Kocha…

A po filmie…oczywiście test w Kahoot (tematyka z filmu), którego zwycięzca otrzymał ocenę celującą z matematyki i informatyki.

Następnie niespodzianka – do szkoły „przyjechało” kino sferyczne.

Grupa uczniów dzielnie realizowała algorytm pieczenia pizzy, dzięki czemu wszyscy mogli się posilić podczas ciężkiej nocnej pracy:). Były też czekoladowe babeczki, również bardzo smaczne. 
Tradycją Nocy Kodowania jest już Zumba - układ robotyczny.

Podzieleni na dwie grupy uczniowie programowali w Scratchu i w języku C++ (zajęcia prowadzili tym razem uczniowie z klasy 2b: Mikołaj i Filip). Nie zabrakło logicznych gier i zabaw. 
Około godziny 4 odbył się turniej miedzy klasami. Były tangramy, palindromy, wieża Hanoi, rebusy, szyfr Cezara, zagadki, kalambury… Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie udali się do domów o 7 rano.

Opiekę sprawowali: nauczycielka informatyki - Beata Putek, nauczycielki matematyki - Dorota Kawecka i Jolanta Piotrowska oraz nauczycielka jęz. niemieckiego Izabela świątek. Zumbę poprowadziła pani Małgorzta Jabłońska – nauczycielka w-f.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij