Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Czołowe miejsca tomaszowian w Mistrzostwaach Młodzików w kręglarstwie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie odbyły się 8 maja br., na kręgielni w Brzesku (woj. Małopolskie). Zawody te rozegrane zostały pomiędzy trzema województwami: Łódzkim, Śląskim i Małopolskim w konkurencjach indywidualnych, a także par młodzików i młodziczek oraz par mieszanych. Województwo Łódzkie reprezentowane było przez zawodników Pilicy Tomaszów, Śląskie przez KS Polonia Łaziska Górne, a Małopolskie przez KS BOSiR Brzesko.

zawody kręgle

Tomaszowscy zawodnicy zdeklasowali pozostałe województwa zajmując czołowe miejsca we wszystkich konkurencjach i kategoriach. W konkurencji indywidualnej nasze młodziczki zajęły kolejno 6 miejsc 1 Małgorzata Kompa 507 kręgli, 2 Kornelia Kujda 498, 3 Karolina Wołczyk 493, 4 Aleksandra Skoneczna 486, 5 Oliwia Mąkola 460, 6 Julia Karp 458, 8 Aleksandra Przybyła i 10 Kinga Klimek przed zawodniczkami z Brzeska i Łazisk. Michał skalski wygrał zawody indywidualnie wśród młodzików z nowym rekordem  życiowym 555 kręgli, przed Gabrielem Zastawnikiem i Rafałem Zastawnikiem obaj z Brzeska, Norbert Kolecki był 5, a Maciej Wojtaszek 7.

W konkurencji par z Pilicy startowały cztery pary młodziczek i jedna młodzików. Dziewczęta zajęły miejsca od 1 do 4. Pierwsze miejsce Małgorzata Kompa i Karolina Wołczyk, 2 Kornelia Kujda i  Oliwia Mąkola, 3 Aleksandra Przybyła i Aleksandra Skoneczna, 4 Julia Karp i Kinga Klimek  przed zawodniczkami z Łazisk Górnych. Jedyna męska para Pilicy Skalski-Kolecki zajęła 1 miejsce. Gorzej trochę było w tandemach mieszanych, których Pilica mogła wystawić 3. Zajęły one 2 miejsce Małgorzata Kompa z Michałem Skalskim za tandemem z Łazisk Górnych Julia Skutela, Jakub Erkier.a przed tandemem z Brzeska Izabela Cebula, Gabriel Zastawnik.

Województwo łódzkie zajęło pierwsze miejsce zdobywając 33 punkty SSM przed Polonią Łaziska Górne 13 pkt i BOSiR-em Brzesko 10 pkt.