Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„CZYSTA i BEZPIECZNA PILICA OD ŹRÓDEŁ DO UJŚCIA”

Klub Sportowy ”AMBER” oraz Ośrodek Wypoczynkowy „PRZYSTAŃ” zapraszają do udziału 22 kwietnia 2016r. na terenie miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki oraz gminy Inowłódz w IX edycji akcji  „CZYSTA i BEZPIECZNA PILICA OD ŹRÓDEŁ DO UJŚCIA”

 

PROGRAM

Piątek 22.04. 2016r 

10:00 – 15:00  Sprzątanie rzeki z brzegu przez grupę pieszą oraz z wody przez grupę kajakarzy na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała – Inowłódz - Żądłowice (25 km) Sprzątanie rzeki Wolbórki na trasie Tomaszów – ujście do Pilicy(5 km)

15:00 Ognisko z kiełbaskami i żurek na Przystani w Tomaszowie i w Inowłodzu

Tak jak w latach minionych sprzątanie prowadzone będzie z brzegu przez grupę pieszą jak również z wody przez kajakarzy. W akcji wspierają nas samorządy Miasta i Gminy Tomaszów Mazowiecki i Gminy Inowłódz. Na naszym terenie możemy również liczyć na pomoc ze strony firm i organizacji:

 Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, J.W.4391 - Kompania Wsparcia, Stowarzyszenie Dolina Pilicy, Harcerzy ze Spały, młodzież ze szkół w Tomaszowie i Inowłodzu, Fundację Arka Nadziei, Eneris Surowce S.A., Park Linowy nad Pilicą, Relax Spała, Pagaj, Karczma Spalska.

Akcja jest kontynuacją Kampanii społecznej „NIE PŁYWAM W ŚMIECIACH” i ma na celu mobilizację poparcia dla idei zachowania czystości polskich rzek i wywołanie zmian społecznie pożądanych – ograniczenie wyrzucania śmieci do rzeki. Zainteresowanie kampanią społeczną jest próbą wspólnego rozwiązania problemu zanieczyszczenia polskich rzek. „NIE PŁYWAM W ŚMIECIACH” to także lekcja odpowiedzialności, aktywnego i świadomego uczestnictwa  w pomocy potrzebującym rzekom. 

Zapraszamy wszystkich sympatyków, osoby korzystające z rzeki oraz przedstawicieli władz samorządowych, organizacji pozarządowych do aktywnego udziału w akcji. 

Prosimy o potwierdzenie chęci włączenia się do  sprzątania rzeki na wybranym odcinku.  Andrzej Ambroziak tel. 602-32-10-35

 plakat imprezyTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij