Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-04-29

Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia

22 kwietnia Klub Sportowy Amber oraz Ośrodek Wypoczynkowy Przystań zaprosili mieszkańców, przedsiębiorców, młodzież szkolną i wszystkich, którym leży na sercu czystość naszego środowiska do wzięcia udziału w cyklicznej akcji ,,Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia’’.

Czysta Pilica

Akcja  była koordynowana na długości 25 km rzeki Pilicy od Tomaszowa do Żądłowic i na 4  km odcinku rzeki Wolbórki od ul. Warszawskiej w Tomaszowie do ujścia. W tym roku udział e sprzątaniu wzięło 35 kajakarzy i ponad 180 piechurów!

Organizatorzy mogli również liczyć na pomoc ze strony firm i organizacji: Harcerze z Hufca Tomaszów i Inowłódz, wolontariuszy z fundacji ,, Arka Nadziei’’, żołnierzy J.W.4391 Kompania Wsparcia, Eneris Surowce S.A., Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Tomaszów Maz., Stowarzyszenia Dolina Pilicy, Pagaj, Wodnik, Relax Spała, Tama Inowłódz, Karczma Spalska. Szkoły biorące udział w akcji sprzątania Pilicy i jej brzegów: Gimnazjum nr 6, Szkoła Podstawowa nr  13, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła z Komorowa, Szkoła z Ludwikowa i Gimnazjum w Inowłodzu. Akcję wsparły samorządy miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki oraz gminy Inowłódz.

Akcja w Inowłodzu i w Tomaszowie zakończyła się grillem z kiełbaskami i żurkiem oraz rozdaniem upominków dla najmłodszych.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij