Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dbajmy o swoje otoczenie

Park Bulwary zmienił się nie do poznania, jednak to od nas samych zależy, jak długo będziemy mogli komfortowo korzystać z nowo zrewitalizowanej przestrzeni w centrum naszego miasta.

FOTo

Park jest monitorowany przez dwadzieścia kamer. Od 12 marca do 31 maja 2019 roku Centrum Monitoringu Miejskiego podjęło 60 interwencji w tej części miasta. Operatorzy przekazywali zgłoszenia do odpowiednich służb, m.in. Straży Miejskiej. Najwięcej zdarzeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu wbrew zakazom, a także zanieczyszczania i  zaśmiecania. Interwencje Straży Miejskiej kończyły się pouczeniami lub mandatami karnymi. 

- Apelujemy o społeczną odpowiedzialność za nowo zrewitalizowany Park Bulwary – mówi Sławomir Wieruszewski, komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. - Nie bądźmy obojętni na wszelkie zdarzenia, które zagrażają porządkowi publicznemu oraz powodują dewastację dobra publicznego. Często wystarczy tylko jeden telefon, aby ukrócić, a następnie ukarać winnych dewastacji mienia, które powinno służyć wszystkim mieszkańcom miasta – dodaje.


Pamiętajmy, aby przestrzegać przepisów prawa oraz zasad korzystania z dostępnych atrakcji. W Parku Bulwary jest wiele roślinności, której nie należy niszczyć.  Właściciele zwierząt powinni pamiętać o sprzątaniu po swoich pupilach. Przy alejkach wystawione są specjalne kosze, a nawet opakowania na psie odchody. Pojawiły się także „pi(e)suary” czyli „toalety” dla psów. Pamiętajmy również, że woda znajdująca się w obiegu fontann nie jest przeznaczona do kąpieli, ani tym bardziej do spożycia.

Straż Miejska – telefon alarmowy 986. Nie bądźmy obojętni na wszelkie zdarzenia, które zagrażają porządkowi publicznemu oraz powodują dewastację dobra publicznego.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij