Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Do tomaszowskich szkół powrócą uczniowie klas 1-3

Trwają przygotowania do powrotu 18 stycznia najmłodszych uczniów do tomaszowskich szkół, który będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Okres ferii zimowych dyrektorzy spożytkowali na przygotowanie szkół pod względem sanitarno – higienicznym do nauki dzieci w systemie stacjonarnym – zabezpieczone są środki czystości, płyny dezynfekujące i środki higieny osobistej, szkoły są czyste i uporządkowane. Aktualnie przeprowadzane są testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników niepedagogicznych. Na 380 tomaszowskich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych pracujących z uczniami klas 1-3, na badanie zdecydowało się 167 osób. Badania potrwają do 15 stycznia wg harmonogramu podanego na stronie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wynik, każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. za pomocą Internetowego Konta Pacjenta.

Dyrektorom naszych jednostek oświatowych rekomendowana jest taka organizacja pobytu dzieci w szkole, aby w szczególności:

1. Każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie miała możliwości (lub ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami i przebywała w wyznaczonej, stałej sali.

2. Ustalono indywidualny plan zajęć w tygodniu dla danej klasy, uwzględniający, m.in.:

 różne godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
 rożne godziny korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 min) i stołówki szkolnej,
 zajęcia na świeżym powietrzu, które zaleca się w szczególności.

3. Do klasy przyporządkowani byli ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

4. Prowadzić zajęcia świetlicowe w miarę możliwości w grupach uczniów z tej samej klasy z wykorzystaniem innych sal dydaktycznych.

5. Realizować zajęcia pozalekcyjne poza godzinami nauki stacjonarnej.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij