Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-08-26

Dotacja na zieleń na placu Kościuszki

Miasto pozyskało 150 000, 00 zł dotacji na nasadzenia zieleni na placu Kościuszki oraz na terenie Miejsca Pamięci Narodowej (obelisk przy ul. Strzeleckiej).Dofinansowanie pochodzi z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i zostało przekazane na projekt pn. „Ogrody przyjazne naturze w Tomaszowie Mazowieckim”, który obejmuje dwie lokalizacje:

- plac Kościuszki – nasadzenia roślin miododajnych, kwiatów i krzewów;

- Miejsce Pamięci Narodowej przy ul. Strzeleckiej – nasadzenia kwiatów, krzewów, drzew oraz wykonanie trawnika.

Pozyskana dotacja stanowi 100% kosztów projektu.

Celem projektu realizowanego przez Miasto jest kreowanie przestrzeni zielonych dla zachowania różnorodności biologicznej oraz adaptacja ogólnodostępnych, nieodpłatnych, wspólnych przestrzeni do zmian klimatycznych. Realizacja zadania przyczyni się do ochrony naturalnego środowiska poprzez przywracanie mu równowagi, urządzanie przestrzeni życiowej w zgodzie z ideą permakultury, zwiększanie powierzchni nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej oraz jej uatrakcyjnianie. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij