Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

DW 713. Zamykają skrzyżowanie, otwierają most

AKTUALIZACJA: W piątek (2 czerwca), w godzinach popołudniowych zostanie zamknięte skrzyżowania ulic Świętego Antoniego i Mościckiego. Równocześnie dopuszczony zostanie do ruchu odcinek: od mostu na Wolbórce w kierunku pl. Kościuszki. Obowiązujące objazdy pozostaną bez zmian. Zmiana organizacji ruchu związana jest z rozpoczęciem 5. etapu trwającej rozbudowy.

Roboty

Pierwotnie nowa organizacja ruchu miała zostać wprowadzona 1 czerwca, ale dokonano zmiany terminu. Powodem jest rozszerzenie zakresu prac (położenie warstwy ścieralnej) co pozwoli uniknąć wprowadzania kolejnych zmian w organizacji ruch na tym samym odcinku.

Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu. Dlatego też przedstawiciele Skanska - wykonawcy inwestycji - apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót.

Inwestycję realizuje łódzki Oddział Budownictwa Inżynieryjnego Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Wartość kontraktu wynosi blisko 16,5 mln zł netto. Skanska, która jest generalnym wykonawcą odcinka w Tomaszowie Mazowieckim, wykonuje nie tylko nową nawierzchnię drogi, chodniki, zjazdy do posesji oraz zatoki autobusowe i postojowe. Inwestycja to także przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej, gazowej, teletechnicznej i energetycznej. Powstanie nowe oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ruchu. Nową jakość zyskały również dwa mosty: na rzece Wolbórce oraz na rzece Czarnej.
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij