Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dwunastka będzie współpracować ze szkołą na Litwie

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim i Gimnazjum w Zujunach na Litwie rozpoczynają współpracę w ramach projektu „RAZEM DLA EDUKACJI”. Uczniowie z Litwy w listopadzie 2017 r. odbędą wizytę roboczą w Polsce. Wychowankowie tomaszowskiej „Dwunastki” w maju 2018 r. odwiedzą Litwę.

FOTO

Przedsięwzięcie pod nazwą „Drogi Polaków do niepodległości: Marszałek Józef Piłsudski - człowiek, który dał nam wolność”, będzie realizowane w 2017 i 2018 roku. Jego celem jest poznanie historii Polski i Litwy, poznanie sylwetki i działań Marszałka Piłsudskiego oraz tworzenie wspólnych działań edukacyjnych. Uczniowie z Litwy w listopadzie 2017 r. odbędą wizytę roboczą w Polsce, zwiedzą: Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Warszawę, będą honorowymi gośćmi uroczystych obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście, a także uczestnikami warsztatów muzealnych, gry terenowej i wspólnych imprez ze swoimi kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły. Wychowankowie tomaszowskiej „Dwunastki” w maju 2018 r. odwiedzą Litwę.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce.”

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij