Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Pisarzy w Wyspie Szkrabów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w przedszkolu "Wyspa Szkrabów” 26 lutego odbyły się zajęcia dla najmłodszych, które poprowadziły bibliotekarki, natomiast 28 lutego dla uczniów szkół podstawowych z tej okazji odbyło się spotkanie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

dzień pisarzy

Na spotkanie z bibliotekarkami przyszło pięćdziesięciu przedszkolaków, by porozmawiać o pisarzach znanych i lubianych i zapoznać się z fragmentami tekstów literackich najsłynniejszych bajek na świecie.  Poznały także historię powstania książki, obejrzały zdjęcia pisarzy: Hansa Christiana Andersena, Marii Konopnickiej, braci Grimm oraz współczesnych pisarzy min. Agnieszki Frączek. 
Na pytanie kto to jest pisarz odpowiadały bardzo różnie:
-pisarz to osoba, która pisze,
- to osoba, która ma przy sobie komputer, długopis i kartki,
- nosi okulary.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały teatrzyk na podstawie bajki Aleksandra Puszkina pt. "Bajka o rybaku i złotej rybce”
Międzynarodowy Dzień Pisarzy został ustanowiony przez PEN Club - stowarzyszenie pisarzy założone w 1921 r. w Londynie. Zadaniem stowarzyszenia jest promocja przyjaźni oraz intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami z całego świata. Nazwa jest skrótem od pierwszych liter: poets, play writers, essayists, novelists - poeci, dramatopisarze, eseiści, powieściopisarze.
Założycielem Polskiego Klubu Literackiego PEN (1925) i pierwszym prezesem był Stefan Żeromski. 3 marca to dzień, w którym swoje święto obchodzą pisarze i pisarki na całym świecie.
28 lutego do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przybyli uczniowie ze szkół podstawowych nr 7 i 10, by porozmawiać o pisarzach ich twórczości i wpływie czytania książek na rozwój i życie człowieka. 


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij