Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Dziesiątka” z rekordem Polski na najdłuższy łańcuch liczby Pi

Rekord Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi od 14 marca należy do naszego miasta i Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków – to już oficjalna wiadomość!„Dziesiątka” 14 marca podjęła próbę pobicia dotychczasowego rekordu, który należał do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Osieku. Żeby to się udało potrzebny był łańcuch składający się z 365 osób jednocześnie tworzących kolejne cyfry rozwinięcia stałej Archimedesa. Społeczność uczniowska wraz z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami sponsorów oraz zaproszonymi seniorami stworzyła żywy łańcuch, prezentując kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.


W próbie uczestniczyły 663 osoby, tworząc „żywy” łańcuch o długości 284 m. Tym samym nowy rekord został ustanowiony i został już certyfikowany przez Biuro Rekordów. Gratulujemy!Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij