Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ekologiczna "Siódemka"

Dzieci z Przedszkola nr 7 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim mogą już korzystać z laboratorium  do prowadzenia zabaw badawczych i eksperymentów z powietrzem. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 z WFOŚiGW w Łodzi”.

FOTO

Placówka otrzymała również wiele pomocy dydaktycznych: gry, puzzle, plansze edukacyjne, tablice dydaktyczne, mikroskopy, karty do eksperymentów, oczyszczacze powietrza i wiele innych akcesoriów zaplanowanych w ramach realizacji projektu pod hasłem "Z ekologią żyjemy w zgodzie, pomóżmy zdrowiu i przyrodzie". Wysokość otrzymanej dotacji to 15.000.00 zł, łączny koszt projektu wynosi 20.000,00 zł.

Dzieci z Przedszkola nr 7 w ramach projektu brały udział w wielu przedsięwzięciach: akcji "Sprzątania Świata", happeningu z hasłami ekologicznymi, podczas którego  zachęcały rodziców i przechodniów do przemieszczania się po mieście rowerami lub środkami komunikacji miejskiej, rozdając ulotki wspierające "Dzień bez samochodu". 

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z cyklu    „Co i dlaczego dymi ?”, dowiedziały się o źródłach i skutkach zanieczyszczenia powietrza, uczestniczyły także w zabawach badawczych i eksperymentach z powietrzem. Dzieci bardzo zainteresowała wycieczka do Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej, gdzie poznawały wykorzystanie najnowszych technologii do redukcji emisji pyłów i gazów. Ponadto przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych brali udział w konkursie plastycznym „Źródła szkodliwych dymów” i w konkursie piosenki ekologicznej „Czyste powietrze wokół nas". Dzięki dofinansowaniu ze środków z WFOŚiGW w Łodzi przedszkolaki z "Siódemki" pogłębiają swoje pasje przyrodnicze, rozbudzają swoją odpowiedzialność za wpływ na jakość powietrza, którym oddychają. Dzieci poznają źródła zanieczyszczenia powietrza poprzez udział w zaplanowanych w ramach projektu przedsięwzięciach badawczo - ekologicznych.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij