Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Elektrofiltry do walki ze smogiem. List intencyjny podpisany

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wspólnie z Grupą CZH Spółka Akcyjna chce wprowadzić w naszym mieście pilotażowy program wdrażający innowacyjne rozwiązania techniczne opracowane przez zespół naukowców Politechniki Śląskiej, obejmujący instalację elektrofiltrów. We wtorek prezydent Marcin Witko i prezes spółki Adam Gorszanów podpisali w tej sprawie list intencyjny.

FOTO

Władze miasta wspólnie z Grupą CZH Spółka Akcyjna będą prowadzić wspólne działania w celu ograniczania tzw. niskiej emisji.

W ramach współpracy, strony chcą realizować w naszym mieście pilotażowy program wdrażający innowacyjne rozwiązania techniczne opracowane przez zespół naukowców Politechniki Śląskiej, obejmujące instalację elektrofiltrów kominowych na kanałach dymowych, odprowadzających spaliny z domowych instalacji spalania paliw stałych, źródeł rozproszonych i niskotemperaturowych. Urządzenia będą mogły być montowane np. za kotłem, w przewodzie kominowym lub na kominie.

Skuteczność elektrofiltrów waha się od 50 do 90 proc. w zależności od rodzaju i jakości źródła emisji. Prototypowe rozwiązania będą mogły być montowane w istniejących już instalacjach, co wpłynie na natychmiastowe uzyskanie bezpośredniego efektu ekologicznego. Co ważne, urządzenia pozwolą  walczyć ze smogiem bez eliminacji węgla kamiennego jako paliwa.

Teraz rozpocznie się analiza programu pod kątem realizacji w naszym mieście.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij