Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Gdzie można oddać świąteczne drzewko?

Polacy co roku kupują ok. 6 milionów choinek, wydając na nie około 300 milionów złotych. Przyozdobione jodły czy świerki cieszą oczy i pięknie pachną, ale po świętach zaczynają gubić igły, schnąć i pojawia się problem. Najczęściej pozbywamy się drzewek po święcie Trzech Króli (6 stycznia). Oczywiście jeśli zainwestowaliśmy w drzewko w doniczce, możemy spróbować przesadzić je do ogródka, bądź przekazać służbom komunalnym ZGWK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. w terminach wyznaczonych do odbioru odpadów biodegradowalnych albo przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Jak przygotować choinkę do odbioru:

Jeśli przed świętami kupiliśmy choinkę z korzeniami w doniczce lub w worku, z pewnością posadzimy ją w ogrodzie lub na działce. Z kolei drzewka cięte po spełnieniu swojej funkcji są odpadami biodegradowalnymi, więc najlepiej przekazać je profesjonalnej firmie, dzięki czemu zostaną właściwie zagospodarowane, zgodnie z przepisami i nie będą zaśmiecać otoczenia. Przed oddaniem choinki pracownikom spółki ZGWK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o., należy drzewko odpowiednio przygotować – usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy, a także oddzielić gałęzie oraz jeśli to możliwe pociąć pień i umieścić w brązowym worku lub pojemniku na odpady biodegradowalne. Tego rodzaju odpady zostaną odebrane zgodnie z harmonogramem dla odpadów biodegradowalnych.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij