Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Gimnazjalny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Cztery drużyny z tomaszowskich gimnazjów (nr 3, 4, 6, 7) brały udział w kolejnej edycji Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 27 kwietnia. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 7. Konkurs składał się z dwóch rund.

 Zdjęcie uczestników konkursu

 W pierwszej uczniowie rozwiązywali test on-line na platformie e-learningowej. Składał się on z 35 pytań , dotyczył historii starożytnych i nowożytnych igrzysk olimpijskich, ceremoniału olimpijskiego, sukcesów polskich i tomaszowskich olimpijczyków.

W drugiej rundzie drużyny odpowiadały na 10 pytań. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury. Uczennice gimnazjum nr 3 odczytały też kilka myśli twórcy nowożytnych igrzysk barona Pierre'a de  Coubertina oraz wiersze z tomu „Laur Olimpijski” Kazimierza Wierzyńskiego.

Klasyfikacja końcowa:


I miejsce - Gimnazjum nr 7,
II miejsce - Gimnazjum nr 6,
III miejsce - Gimnazjum nr 3,
IV miejsce - Gimnazjum nr 4.

Po wręczeniu pucharów i dyplomów uczniowie spotkali się z Jaromira Radke olimpijczykiem z Tomaszowa. Całość zakończyła projekcja filmu udostępnionego przez Polski Komitet Olimpijski i Centrum Edukacji Olimpijskiej, pt.: „90 lat na Olimpijskim Szlaku”.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij