Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Harcerska WIELKA ORKIESTRA KRYZYSOWEJ POMOCY w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszowski Hufiec ZHP oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim zajęli się organizacją doraźnej pomocy dla mieszkańców miasta, którzy przebywają na obowiązkowej kwarantannie.pomoc koronawirus ZHP WOSP
Inicjatorzy akcji proszą o zgłaszanie osób starszych czy niepełnosprawnych, które potrzebują pomocy (pisząc na adres: wosptm@gmail.com). Tworzą też bazę wolontariuszy gotowych do pomagania. Zgłaszać się mogą wolontariusze WOŚP, wędrownicy i instruktorzy ZHP, członkowie Pokojowego Patrolu, instruktorzy PCK, WOPR, druhowie OSP oraz inne pełnoletnie osoby chcące wesprzeć akcję.

Aby zostać wolontariuszem musisz:
- być pełnoletni;
- być zupełnie zdrowy;
- znać zasady podstawowych zachowań w terenie w czasie epidemii koronawirusa,
a ponadto wskazane jest:
-  przemieszczanie się prywatnymi samochodami;
-  posiadanie podstawowych środków ochronnych, tj. maseczek czy rękawiczek.

Podejmowane działania będą w głównej mierze opierać się na dostarczaniu starszym, chorym i niepełnosprawnym osobom produktów pierwszej potrzeby. Przy realizacji tej służby wolontariusze będą w stałym kontakcie ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo wszystkich obywateli. Z nimi też będą koordynowane podejmowane działania.
- Jeżeli nie chcecie działać na taką większą skalę, to rozejrzyjcie się chociaż wokół siebie. Może wasi sąsiedzi, znajomi, rodzina, potrzebują takiego wsparcia. Nie bądźmy w tym czasie obojętni na niesienie pomocy innym. Czasami porozmawianie przez telefon też może przynieść wielką ulgę - apeluje Bogdan Smolarek, szef sztabu WOŚP w Tomaszowie Mazowieckim.

Przypomnijmy, usługi opiekuńcze dla osób starszych, wymagających pomocy osoby drugiej oraz pomocy w zakresie dowożenia posiłków, zakupów, wykupu leków realizowane są przez gminne ośrodki pomocy społecznej oraz MOPS w Tomaszowie Mazowieckim.
Potrzeby można zgłaszać telefonicznie pod numerami: 44 723-34-89 (sekretariat), 44 723-73-53 lub 44 719-57-59, a także e-mailowo: sekretariat@mopstm.pl.

− Nie bądźmy obojętni, zatroszczmy się o tych, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka − apeluje prezydent Marcin Witko.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij